گروه صنعتی مهراس

مرکز تخصصی تصفیه آب و فاضلاب


درباره ما

گروه صنعتی مهراس از پیشگامان عرصه تصفیه آب و تصفیه فاضلاب در کشور بالاخص در ساخت آب شیرین کن و پکیج های تصفیه فاضلاب در مازندران می باشد.

از قدیم الایام آب را عامل حیات می دانستند. زندگی انسان وحیوانات و گیاهان بدون آب ممکن نیست، علاوه بر موارد مذکور پیشرفت های عظیم صنعتی در هر اجتماعی به وجود و فراوانی آب مربوط می باشد. آب مورد نیاز کلیه فعالیتهای انسان در هر مصرفی تابع کیفیت شیمیایی خاصی است و بندرت اتفاق می افتد از یک منبع آب بتوانیم در تمام مصارف استفاده نمائیم، براساس شواهد موجود اجتماعات اولیه انسانی همواره در کنار منابع آب تشکیل گردیده است. امروزه نیز در بعضی اجتماعات میزان آب مصرفی معیار تشخیص پیشرفتهای بهداشتی مردم آن اجتماع است، خلاصه کلام آب که به مصداق  و جعلنا من الماء کل شی ء حی  آغازگر حیات بوده، ادامه دهنده حیات نیز می باشد و زندگی انسان و تمام موجوداتی که بنحوی با او در ارتباط هستند بدون آب امکانپذیر نخواهد بود.

آبهای مصرف شده در زندگی بنحوی به منابع اولیه برگردانیده می شود ولی اغلب آبی که پس از کاربرد به منابع اولیه خود برگردانیده می شود همان آب اولیه نیست بلکه به صورت مایعی است که علاوه بر تشکیل دهنده های آب مصرفی انتقال دهنده انواع و اقسام موادی است که در زندگی روزمره مورد استفاده انسان واقع شده است.

می دانید که آب از هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده است، دو عنصری که در دمای معمولی گاز هستند اما آب مایع است. جالب تر اینکه، هیدروژن در حضور اکسیژن می سوزد و آب تولید می شود اما در بسیاری موارد، از آب برای خاموش کردن آتش، استفاده می شود.

امروزه همه کشورهای جهان، آب را سرمایه ملی می دانند و پیش بینی می شود که علت اصلی درگیری ها و جنگ های آینده، آب خواهد بود و نیز در قرن آینده منابع آب شیرین، از چاه های نفت هم با ارزش تر خواهند بود. با وجود اینکه حدود ۸۰٪ از سطح زمین پوشیده از آب است پس چرا با همه فراوانی آب، همه نگران کمبود آن هستند؟

حقیقت این است که ۹۷٪ از اب های موجود شور هستند و ۲٪ از آب ها به صورت یخ های قطبی می باشند و فقط یک درصد از منابع آب جهان، شیرین و قابل استفاده هستند.

در پاره ای از فرآیندهای صنعتی، از آب به عنوان حلال یا ماده اولیه استفاده می شود. اما خاصیت مهم آب، CP بالای آن است و به همین خاطر به عنوان واسطه انتقال حرارت، در بسیاری از صنایع به کار می رود. بنابراین اغلب کارخانه ها با آب سرو کار دارند ولی برای بسیاری از آنها مشکل ساز ست. مهمتر آنکه انسان ها و دیگر موجودات زنده، بدون آب قادر به ادامه حیات نیستند و چه نیکو گفته شده است که ((… و من الماء کل شی ء حی))

پس سخن آب سالم ، سخن زندگی است وعنصری گرانقدر که ارزش حیاتی دارد.

وما امروز وارث گذشتگانی هستیم که در پاک نگاه داشتن این مایع طاهر و پاک کننده ، کوشا و از پیشگامان مهندسی و فرهنگ آب در جهان به شمار می رویم. سرزمین ایران با افزایش جمعیت ، رشد و توسعه صنایع کشور از یک طرف ورشد اگاهی مردم نسبت به بهداشت فردی ، جمعی و زیست محیطی از طرف دیگر شاهد روند رو به رشد آمار مصرف آب و باز گشت پساب حاصله به چرخه اکو سیستم به خصوص در چند دهه اخیر بوده است. با توجه به نیاز روز افزون صنایع بزرگ و کوچک بالاخص نفت ، پتروشیمی ، نیروگاهها ، خودرو سازی، نساجی، فرآورده های لبنی ، مواد غذایی ، دارو سازی ، کشتار گاههای دام و طیور، بیمارستانها و ….. به تصفیه آب و وجود مشکلات متعدد که از وجود پساب ها و فاضلابهای شهری ، خانگی ، صنعتی و کشاورزی ناشی می شود  شرکت مهراس صنعت طبرستان  با هدف ارتقاء سطح سلامت جامعه و توسعه تکنولوژیهای نوین به همت جمعی از متخصصان و مدیران صنعتی با توجه به نیاز ها و خلاءهای موجود در بخش تصفیه آب و فاضلاب  در زمینه طراحی فرآیند های نوین پالایش آب ، ساخت و تولید ، نصب و راه اندازی ، تهیه و توزیع تجهیزات و ملزومات اولیه صنعتی و ارائه مشاوره فنی خدمات گسترده ای را به صاحبان حساب کشور ارائه می دهد .

در سال ۱۳۹۱ گروه صنعتی مهراس در محیطی آکادمیک و دانشگاهی و براساس احساس نیاز کشور به تیم های متخصص و متعهد پا به عرصه وجود گذاشت و در سال ۱۳۹۳ به صورت  تمام وقت به انجام پروژه های اجرایی پرداخت که در این راستا به موفقیت های چشمگیری در صنعت تصفیه آب و تصفیه فاضلاب دست یافت. هدف مهم گروه صنعتی مهراس کمک به محیط زیست و آیندگان می باشد چرا که همواره در جهت نیل به این آرمان کوشیده است و همواره نیز می کوشد تا با حل بحران آب و حذف آلاینده های آب برای حفظ این میراث مهم برای آیندگان موثر باشد. در همین راستا به کمک خداوند متعال گروه صنعتی مهراس توانست در سال ۱۳۹۴ در جشنواره رویش بنیاد ملی نخبگان شرکت کند و به عنوان موفق ترین و موثر ترین شرکت لوح و تندیس دریافت نماید. در سال ۱۳۹۴ با توجه به موفقیت های پی در پی در فرآیندهای اجرایی از این شرکت برای برگزاری دوره های آموزشی متعدد برای مهندسین شهرهای مختلف دعوت به عمل آمد.

گزیده هایی از دوره های آموزشی برگزار شده توسط گروه صنعتی مهراس در رابطه با تصفیه فاضلاب و تصفیه آب:

 

  • برگزاری دوره های آموزشی برای مهندسین شهرستان بابل
  • برگزاری دوره های آموزشی برای مهندسین شهرستان تنکابن
  • برگزاری دوره های آموزشی برای مهندسین شرکت مترو تهران
  • برگزاری دوره های آموزشی برای مهندسین شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در بندرعباس

 

توانمندی های شرکت:

  • طراحی و اجرای آب شیرین کن های صنعتی با هر ظرفیت و ویژگی
  • طراحی و اجرای تصفیه خانه های بیولوژیک و صنعتی فاضلاب
  • طراحی روش های تلفیقی و فرآیندی در تصفیه آب
  • طراحی روش های تلفیقی و فرآیندی تصفیه فاضلاب
  • طراحی و اجرای سختی گیر برای مصارف صنعتی و پزشکی

افتخارات گروه صنعتی مهراس:

برنده لوح سپاس و تندیس جشنواره رویش دماوند

 

 

لوح سپاس نمایشگاه بین المللی استان مازندران

 

گواهی نامه حسن انجام کار

 

دوره آموزشی مبانی و طراحی آب شیرین کن به ظرفیت ۲۷۰۰مترمکعب در شبانه روز

 

 

حسن انجام کار شرکت پارس علم و صنعت

حسن انجام کار تامین گاز سرواین

 

حسن انجام کار یکتا سپهر آریانا


طراحی و اجرا: web-hitec کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه صنعتی مهراس می باشد | Copyright © 2007-2018