گروه صنعتی مهراس

مرکز تخصصی تصفیه آب و فاضلاب

کربن فعال(activated carbon)
طیف گسترده ای از موارد مصرف کربن اکتیو در صنایع را به شما پیشنهاد می دهیم ، که به سه قسمت عمده می توان تقسیم کرد
۱٫    کربن اکتیو پودری( powdered activated carbon – PAC)
۲٫    کربن اکتیو گرانولی ( Granular activated carbon – GAC)
۳٫    کربن فعال اکسترود
ما مکمل محصولات کربن فعال و هم چنین خدمات بر روی سایت و راه حل فعال شدن مجدد ، را برای کمک به نیازهای خاص شما پیشنهاد می دهیم .

کربن های فعال گروه صنعتی مهراس برای رنگ بری ، حامل یا کاتالیزور در فرآیندهای صنعتی استفاده می شود ، و سایز حفره ها روی سطح کربن فعال بسیار مهم است در سطح کیفیت کربن اکتیو هم چنین ذغال چوب اکتیوه شده نیز می گویند ، نوعی از کربن هست که در طی یکسری فرآیند میلیون ها حفره ریز در بین اتم های کربن ایجاد می گردد، در نتیجه به طور چشم گیری سطح ویژه آن افزایش می یابد . سطح ویژه کربن فعال ذغال را برای جذب سطحی آماده می کند ، در طی تماس با مایعات بخار و گاز آلودگی های جذب ذغال می گردند .
به طور ایده آل ، کیفیت کربن استفاده شده باید سایز حفره هایی که دارد بزرگتر از سایز ماده ای باشد که سعی می کند، جذب کنند. مولکول حذف شده در حفره های کربن اکتیو توسط نیروهای واندروالس ، جاذبه الکترواستاتیک و یا شیمیایی به دام می افتد.
فرآیند جذب سطحی کمک می کند تا کربن گازهای خطرناک ، عکس العمل های شیمیایی را کاهش می دهد و به عنوان یک حامل موادشیمیایی و زیست توده عمل می کند.
کربن فعال گرانولی معمولا برای حذف ترکیبات آلی و موادضد عفونی کننده مانند کلر باقی مانده در صنایع آب استفاده می گردد.
این امر نه تنها طعم و  مزه را بهبود می بخشد و خطرات بهداشتی به حداقل می رساند بلکه از واحدهای دیگر تصفیه آب مانند غشاهای اسمز معکوس و رزین های تبادلی نیز محافظت می ککند و از آسیب های احتمالی مانند اکسیداسیون و یا رسوب آلی ممانعت می کند.
استفاده از کربن فعال یک تکنیک مورد علاقه به دلیل ماهیت چند منظوره در تصفیه آب است ، ودر حقیقت ماده اضافه دیگری به آب اضافه نمی کند.
کربن اکتیو از مواد خام مانند پوسته گیاهی ، چوب ، ذغال سنگ و نفت ساخته می شوند.
سطح کربن فعال ۱۰۰۰ متر مربع در هر گرم ( M2/gr) است ، با این حال ، مواد اولیه مختلف در تولید کربن فعال در پارامترهای سختی، چگالی ، تخلخل ، اندازه ذرات ، سطح جذب ، خاکستر و PH تاثیر مستقیم دارد .
پارامترهای طراحی سیستم GAC

Organics Chloramine chlorine
۱-۲ ۰/۵ ۱-۳ Flow rate (gpm/ft2)
۳-۵ ۶ ۲-۳ Minimum Bed Depth (ft)
۱-۶ mounths ۲-۶ weeks Almost indefinite Bed life

 

خواص نمونه کربن فعال گرانولی

nutshell lignite Sub-bituminous Bituminous
۱۰۰۰ ۶۰۰ ۸۰۰-۹۰۰ ۱۰۰۰-۱۱۰۰ Iodine number
۰ ۳۰۰ ۲۳۰ ۲۳۵ Molasses number
۹۷ ۶۰ ۷۵ ۸۰-۹۰ Abrasion number
۲۹-۳۰ ۲۳ ۲۵-۲۶ ۲۶-۲۸ Bulk density as packed LB/CF
۰ ۱۳۸۰۰ ۲۵۰۰۰ ۲۶۰۰۰ Volume activity

کربن اکتیو ( کربن فعال ) گروه صنعتی مهراس با برند های  وی تک ، جاکوبی و …مختلف در بسته بندی های ۱۰کیلوگرمی و ۲۰ کیلوگرمی در سایز و مش های مختلف قابل ارائه و موجود می باشند.
شایان ذکر است این کربن بر پایه پوسته گیاهی با سطح جذب ۱۱۵۰ قابل رقابت و کیفیت برتر نسبت به برندهای معروف در بازار می باشد .  • خرداد ۲۱, ۱۳۹۶
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

طراحی و اجرا: ابریشمین کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه صنعتی مهراس می باشد | Copyright © 2007-2018